Bezpieczna posiadłość dzięki siatkom plecionym

Siatki plecione pojawiają się niemal na każdej posesji. Mimo, że produkt tej jest stosunkowo stary, nadal odnajduje szerokie zastosowanie. Zapewniają nie tylko bezpieczeństwo dla naszej przestrzeni, ale także odpowiadają za estetykę. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się temu produktowi. Czy jego popularność jest uzasadniona?

Zalety siatek plecionych

siatki plecioneSiatkę plecioną kojarzy pewnie każdy z nas. Nawet jeśli sama nazwa niewiele nam mówi, z pewnością chociaż raz w życiu widzieliśmy ją na własne oczy. Jest to bowiem nic innego jak siatka wykonana z drutu, którego oczka są ze sobą splecione. Tworząc tym samym doskonale wszystkim znany wzór – kształt rombów. Jedyne co łączy druty ze sobą to właśnie ten splot. Nie są one w żaden inny sposób łączone czy zgrzewane. Jeśli chodzi o montaż siatki plecione mogą przysporzyć nam trochę trudności. Ciężko go właściwie wykonać w pojedynkę. A wynika to z konieczności naciągania podczas montażu. Lista zalet tego rodzaju siatek jest naprawdę długa. I mimo że pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań, siatki te nadal cieszą się sporą popularnością. A to między innymi ze względu na możliwość dostosowywania do różnego rodzaju terenu. Siatka pleciona sprawdzi się nawet na nierównościach. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na to rozwiązanie należy również pamiętać o dodatkowych elementach takich jak śruby, napinacze oraz obejmy. Wybór odpowiedniej siatki powinien być w głównej mierze uzależniony od funkcji jaką będzie spełniać oraz terenu, na którym będzie montowana.

Siatka pleciona sprawdza się doskonale w wielu zastosowaniach. Nadaje się nie tylko do ogrodzenia posiadłości, ale również do wyznaczania przestrzeni dla zwierząt hodowlanych czy budowy kojców. Materiał wykorzystany do jej produkcji zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia oraz działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.