Buty dla osób dbających o wygląd swoich stóp

Piękne stopy to atrybut każdej zadbanej kobiety. Ich wygląd ma znaczenie przede wszystkim latem, gdy na ulicach królują sandały i japonki. Chociaż wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla ładnego wyglądu stóp mają różne zabiegi pielęgnacyjne, nadal brakuje wiedzy o prawidłowym wyborze obuwia. Tymczasem właśnie złe buty mogą okazać się znacznie bardziej szkodliwe dla urody stóp niż brak zabiegów kosmetycznych. Infekcje, deformacje, odciski i otarcia na pewno nie stanowią estetycznego widoku, a bardzo często są spowodowane przez noszenie niewłaściwego obuwia.

pielegnacja-stopSkuteczna pielęgnacja stóp obejmuje wiele różnych zabiegów. Dużo kobiet używa na przykład pumeksu lub innych akcesoriów, które służą do złuszczania nadmiaru martwego naskórka. Popularne są także kremy do stóp, które nawilżają i zmiękczają twardą skórę. Oczywiście każda zadbana kobieta zwraca także uwagę na paznokcie. Dobry salon kosmetyczny oferuje między innymi takie jak pedicure. Osoby, dla których ładne stopy mają duże znaczenie, mogą znaleźć bardzo duży wybór różnego rodzaju kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji tej części ciała. Wybór różnych zabiegów oraz preparatów, które są dostępne na rynku, jest naprawdę duży i nie ma raczej problemu ze znalezieniem skutecznych rozwiązań, które pomogą w poprawieniu wyglądu stóp. Tymczasem wielu ludzi ma kompleksy z powodu brzydkiego wyglądu tej części ciała.

półbut męskiPrzed zainwestowaniem w różne preparaty lub w wizytę w salonie kosmetycznym, trzeba pamiętać, że wszystkie zabiegi mogą pójść na marne z powodu złego obuwia. Półbuty damskie, szpilki, baleriny – chociaż wszystkie wyglądają bardzo ładnie na nodze, niekoniecznie mają odpowiedni wpływ ma stopy. Dobre buty muszą być oczywiście wygodne, ale nie mogą również powodować powstawania odcisków, otarć oraz pęcherzy, które nie tylko stają się przyczyną nieprzyjemnych, bolesnych dolegliwości, ale są także bardzo mało estetyczne. Trzeba także pamiętać, że niektóre buty, na przykład czółenka z wąskimi noskami, mogą powodować deformację stopy prowadząc do zniekształcenia palców. Chociaż tego typu obuwie bardzo dobrze prezentuje się na stopie oraz pozwala ją optycznie zmniejszyć, na pewno nie sprzyja jej dobrej kondycji i na dłuższą metę może przynieść więcej negatywnych konsekwencji niż korzyści.

butKolejna bardzo ważna kwestia to wybór odpowiednich materiałów, z których wykonane zostały buty. Warto wybierać naturalne rozwiązania, takie jak skóra. Dzięki temu stopa może oddychać oraz nie będzie się nadmiernie pocić. Trzeba pamiętać, że nadmierne pocenie się stóp może być przyczyną rozwoju grzybicy. Tego typu infekcja jest uporczywa, nieprzyjemna, trudna do wyleczenia i oczywiście również bardzo mało estetyczna. Grzybica stopy może przenieść się także na paznokcie, co powoduje zmianę ich koloru oraz w bardziej zaawansowanym stadium choroby także deformację. Na takie problemy narażone są głównie osoby, które intensywnie uprawiają sport i to one powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór butów, które będą zabezpieczały stopę przed nadmierną wilgocią. Warto jednak pamiętać, że przykre infekcje mogą zdarzyć się każdemu, żeby im zapobiec należy stosować odpowiednią profilaktykę, do której należy także noszenie przewiewnego obuwia.

Kolejnym niebezpieczeństwem są zbyt ciasne buty. Wiele kobiet, które mają kompleksy z powodu zbyt dużych stóp, często decyduje się na zakup mniejszego rozmiaru, chociaż nie jest on odpowiedni. Zbyt ciasne buty są niewygodne, ale także mogą stopniowo spowodować deformację, prowadząc do nieodwracalnej zmiany kształtu stopy. Oczywiście zakładanie od czasu do czasu niezbyt wygodnego, ale za to bardzo ładnego obuwia, nie będzie miało tak drastycznych konsekwencji, dlatego można sobie pozwolić także na kilka par eleganckich pantofli na obcasie, ale warto nosić je raczej w przypadku wyjątkowych okazji, nie na co dzień. Codzienne zakładanie tego typu butów z pewnością prędzej czy później będzie miało niezbyt korzystny wpływ na stopę. Należy także uważać na nowe obuwie, ponieważ nierozchodzone buty mogą stać się przyczyną powstawania bolesnych otarć oraz mało estetycznych odcisków.

W sklepach obuwniczych można znaleźć ogromny wybór różnych produktów, trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie buty są dobre dla stóp. Za małe, niewygodne i wykonane z materiałów złej jakości buty na pewno nie przyczynią się do lepszego wyglądu tej części ciała. Nawet najlepsze zabiegi i kosmetyki nie przywrócą idealnego kształtu zniszczonym stopom, dlatego pierwszym krokiem są dobrze dobrane buty.


Wybierając buty koniecznie zwróćmy uwagę na:

  • dopasowanie rozmiaru,
  • kolorystykę,
  • materiał z jakiego but jest wykonany (również w środku),
  • jakość podeszwy.

Źródła:

10 thoughts on “Buty dla osób dbających o wygląd swoich stóp”

Leave a Comment