biuro

Co oprócz długopisów powinno znaleźć się w biurze?

Praktyczne przedmioty przydają się w biurze. Ułatwiają one pracę, a ich brak z kolei może znacznie obniżyć efektywność albo po prostu uprzykrzyć dzień pracy. Czasami drobne rzeczy, które używane są na co dzień mają ogromny wpływ na funkcjonowanie całej działalności. Co zatem opórcz długopisu będzie potrzebne w lokalu firmowym?

Podstawowe przedmioty przydatne w biurze

artykuły biurowePrzywiązanie ludzi do rzeczy jest większe niż się wydaje. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebne są nam niektóre przedmioty. Wiele osób w dzisiejszych czasach czuje się jak bez ręki, nie mając w pobliżu telefonu komórkowego, a bez porannej kawy dzień nie może być udany. Oczywiście, ciężko zapomnieć o wstawieniu do biura komputerów, jeżeli są podstawowym narzędziem pracy, jednak warto także mieć w nim długopis na wypadek potrzeby zapisania czegoś w tradycyjnej formie. Niektóre gadżety są też nie tyle praktyczne, co po prostu atrakcyjne z innego względu. Mogą wpływać na dobry nastrój pracowników albo działać jako reklama na klientów. Rzeczy użyteczne w biurze:

 • dystrybutor wody,
 • kubki do picia,
 • kalendarze firmowe,
 • notatniki,
 • gadżety reklamowe,
 • telefon stacjonarny (jeżeli klienci często dzwonią do biura),
 • miła dekoracja jak na przykład ramka ze zdjęciem rodzinnym,
 • rośliny,
 • artykuły do archiwum.

W zależności od działalności jaką para się biuro mogą znajdować się w nim nieco inne przedmioty. Wiadomo, że powinny być dopasowane w taki sposób, aby jak najlepiej służyły potrzebom ludzi wokół. Powyższe przykłady jednak są na tyle uniwersalne, że z pewnością mogą się pojawić niemal w każdym lokalu biurowym.

Długopisy z nadrukiem jako reklama wewnątrz biura

Długopisy z nadrukiemWiele firm decyduje się na zamówienie długopisów z własnym logo oraz adresem firmy. Jest to ciekawa forma reklamy na bardzo praktycznym przedmiocie. Można je rozdawać podczas targów, wydarzeń, których jest się sponsorem i tak dalej. Używane z kolei przez pracowników mogą wpływać podświadomie na ich utożsamianie się z wizją firmy. Takie długopisy to niedrogi wydatek, a mogą także zostać wykorzystane w czasie spotkań biznesowych z kontrahentami i klientami. Stanowią miły dodatek, świadczący o profesjonalizmie, przynajmniej takie skojarzenie narzuca się, kiedy można je w firmie dostrzec. Znacznie lepiej wygląda, kiedy w placówce krążą jednakowe, spersonalizowane długopisy niż wtedy, gdy każdy posługuje się innym. Jeżeli biuro często kontaktuje się ze swoim zewnętrznym otoczeniem, to powinno się w nim znajdować więcej gadżetów reklamowych. Klient zawsze może skorzystać i wziąć sobie jeden z nich do domu, a dzięki temu utrwali sobie w głowie pozytywne wrażenie, jakie zrobi na nim firma. Do tego celu mogą posłużyć także foldery reklamowe. Dzięki nim oferta jest przedstawiona w przejrzysty sposób i klient albo inwestor może się z nią szybko zapoznać. Poza tym posiadanie takiego folderu w domu sprawia, że przedsiębiorstwo na dłużej zostaje w pamięci potencjalnego zainteresowanego.

Segregatory, czyli dobrze zorganizowane archiwum

SegregatoryInnym rodzajem przedmiotów, przydatnych w działalności biura są te, które wpływają na organizację przestrzeni. Mogą to być segregatory, które będą konkretnie opisane, a przechowywane w nich dokumenty nie będą miały prawa się zawieruszyć. Dobre zarządzanie danymi to klucz do sprawnego działania. Poza segregatorami przydatne mogą być koperty bąbelkowe i zwykłe, w których wysyłane będą na przykład dokumenty. Użyteczne w organizowaniu działań mogą być także kalendarze firmowe, dzięki czemu każdy będzie notował swoje zadania i przypisywał je do konkretnych dat. Warto także przemyśleć zakup nieco większego gadżetu, jakim są kubki reklamowe. Pracownicy, pijąc z nich czują się częścią firmy, w której pracują. Łatwiej im wówczas utożsamić się z celami, do realizacji których mają się przyczyniać. Oczywiście, proces ten dzieje się w większym stopniu w sposób nieuświadomiony.


Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na:

 • Awo.net.pl – sklep z artykułami biurowymi
 • Activepromo.pl – plakaty reklamowe i inne gażety
 • Infor.pl – portal dla księgowych i pracowników biurowych

Podsumowanie

W biurze może znajdować się wiele elementów, które będą pomagały w prawidłowym jego funkcjonowaniu. Niektóre wpływają po prostu na motywację, jak zdjęcia własnych dzieci czy ładne rośliny, inne organizują przestrzeń albo sprawiają, że pracownik czuje się bardziej częścią drużyny, do której należy.