Gdzie wypocząć agroturystyka, hotel czy domek letniskowy?

Większość osób z utęsknieniem czeka na nadejście urlopu. Gdzie jednak się wybrać by wakacje były udane? Wyboru dokonać trzeba nie tylko pomiędzy miejscem docelowym, ale także formą noclegu. Każde rozwiązanie ma swoje zalety, dlatego warto zapoznać się przed wyjazdem z różnymi alternatywami.

Hotel nad morzem

ośrodek wypoczynkowyWyjeżdżając na wakacje z zasady chcemy wypocząć, jednak by było to możliwie musimy porzucić ciągłe myśli o konieczności sprzątania i przygotowania jedzenia. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie hotelu w wersji all inclusive. Takie wakacje pozwalają zapomnieć o konieczności wykonywania jakichkolwiek prac i beztrosko relaksować się na plaży. Wybór takiej oferty gwarantuje nie tylko wczasy w luksusowych warunkach, ale także wiele atrakcji. Menu proponowane w dobrych hotelach jest bardzo bogate, a hotelowa restauracja tylko miejscem, w którym można spożyć niecodzienną kolację i wypić kilka drinków. Dodatkowo luksusowe hotele oferują swoim gościom atrakcje w postaci możliwości wejścia do spa czy na masaż lub organizując różnego rodzaju wieczorki. Takie rozwiązanie noclegowe pozwala w pełni się cieszyć wakacjami i zapomnieć o codzienności. Największą zaletą wyboru hotelu jako noclegu na wakacjach jest to, że nie trzeba o nic się martwić i o niczym myśleć. Całkowity relaks bez troszczenia się o cokolwiek w tydzień pozwala nam naładować baterie na kilka miesięcy.

Wakacje dla aktywnych – domki w górach

domki zakopaneNie wszystkie osoby planujące swój letni odpoczynek lubią beztrosko leżeć na plaży i się opalać. Jednych to nudzi inni wręcz nie lubią takiej formy relaksu. Takie osoby najczęściej decydują się zamiast na wyjazd nad morze to na wyjazd w góry. Aktywny wypoczynek, wędrowanie po górach i zdobywanie szczytów górskich ma niewątpliwie swój urok. Jednak zanim przyjdzie się relaksować na łonie natury, trzeba jeszcze wybrać nocleg. Jako, że osoby jadące w góry nie przywiązują aż tak wielkiego znaczenia do komfortu i luksusu, a raczej zależy im na ciszy, spokoju i prywatności najczęściej wybierają domki jako swoją bazę noclegową. Takie rozwiązanie pozwala im się cieszyć wypoczynkiem w dowolny sposób. Nie ograniczają ich pory śniadań i obiadów serwowanych w hotelach, na które w trakcie wypraw w góry nie sposób zdążyć. Najczęściej wybieranym miejscem wakacyjnego pobytu w górach jest oczywiście Zakopane. Lokalizacja ta cieszy się taką popularnością dlatego, że posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową i wiele atrakcji dla turystów, a także jest punktem startowym wielu szlaków turystycznych, co pozwala na łatwe rozpoczęcie górskiej wyprawy na trasie o wybranej trudności.

Wakacje na wsi – ośrodki wypoczynkowe

hotel gorzówDawniej bardzo popularną formą wczasów wśród Polaków były tak zwane „wczasy pod gruszą”, dziś się już od tego odchodzi, ale pojawiły się inne rozwiązania, które pozwalają odpocząć w zacisznych i sielskich warunkach. Popularne w ostatnich latach stały się wczasy agroturystyczne. Samą agroturystykę rozumie się jako formę wypoczynku podobną do życia na wsi. Oznacza to, że wczasowicze mieszkają u gospodarza, spożywają wspólnie z nim domowe posiłki i często pomagają w drobnych pracach, jak zbieranie owoców, pielenie zagonków. Gospodarstwa agroturystyczne, jednak do prowadzenia działalności potrzebują mieć zgodę Ministra Sportu i Turystyki. Co za tym idzie muszą one posiadać pokoje specjalnie wybudowane i przystosowane do potrzeb gości. Zwłaszcza dla dzieci jest to ciekawa alternatywa. Pozwala to zobaczyć im inne życie, zbliżyć się do natury i choć na chwilę odrywa je od nowoczesnych technologii. Dla dorosłych to również jest ciekawy wybór i sposób na ucieczkę od często męczącego zgiełku miasta. Ośrodki agroturystyczne najczęściej położone są blisko jezior, co sprawia, że są one dodatkowo atrakcyjne. Atrakcyjna jest również cena, bo wczasy na wsi u gospodarza są zdecydowanie tańsze niż te nad morzem czy w górach.


Więcej porad turystycznych:


Podsumowując:

Letni wypoczynek dobrze jest zaplanować dużo wcześniej. Wybierając odpowiednie miejsce kierujmy się zarówno własnymi możliwościami finansowymi, jak i upodobaniami. Jeśli decydujemy się na wspólny wyjazd z partnerem czy rodziną postarajmy się wybrać takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.

Leave a Comment