Jak budowane są hale produkcyjne – usługi dźwigowe

Hale przemysłowe zazwyczaj kojarzą nam się z ogromną zadaszoną przestrzenią. Hale odgrywają jednak bardzo istotną rolę w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw: służą, jako magazyny, przechowalnie, umieszcza się w nich taśmy produkcyjne. Bez nich takie firmy po prostu nie mogłyby działać. Jak wygląda budowa hali od pierwszego wbicia łopaty w ziemię aż do samego końca? Na jaki typ budynku się zdecydować?

 

usługi dźwigiemJakie materiały konstrukcyjne wybrać?

Zazwyczaj inwestorowi zależy, aby koszt budowy hali był jak najniższy, jednak materiały użyte do budowy hali muszą spełniać wszystkie normy techniczne. Najważniejszym elementem każdej hali jest szkielet. Konstrukcja zawierająca w sobie części nośne ścian oraz sufitu. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest szkielet wykonany z metalu. Najczęściej wybierane są szkielety stalowe, inną dość popularną opcją jest aluminium. Jest lżejsze od stali, wytrzymałe, niestety jego wadą jest wyższa cena. Nie należy inwestować w materiały niskiej, jakości, ewentualna wymiana wadliwych części może być o wiele droższa niż zakup kompletów najwyższej klasy.

Kolejnym etapem budowy jest wybór posadzki, jej rodzaj jest bezpośrednio związany z przeznaczeniem naszej hali. Jeśli nasza hala ma pełnić wyłącznie funkcje magazynowe to rolę posadzki spełni doskonale zwykła kostka brukowa, jeśli chcemy zainwestować nieco więcej pieniędzy, możemy pokusić się o wylania podłogi żelbetonem. Jeśli w hali będzie odbywał się proces produkcji to posadzka musi spełniać ściśle określone normy techniczne, to od niej w dużej mierze zależy poziom bezpieczeństwa pracowników. Pokrycie dachu oraz ścian to także bardzo istotny element hali, od niego w dużej mierze zależy temperatura budynku.

Jakie warunki cieplne będą panowały wewnątrz hali? To zależy od jej przeznaczenia oraz towarów, jakie zostaną w niej złożone. Jeśli planujemy składować w niej na przykład materiały budowlane to nie potrzebujemy dodatkowej ochrony przed zimnem. Wystarczy najprostsza konstrukcja wykonana z blachy trapezowej.

 

hale tenisoweHala namiotowa

Jest doskonałym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca magazynowego na krótki okres czasu. Montaż hal stalowych typu namiotowego nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Zazwyczaj całą sprawę udaje się załatwić w ciągu kilku dni. Ich niebagatelną zaletą jest fakt, że buduje się je z gotowych modułów, w razie potrzeby wystarczy zamówić potrzebne elementy, konieczny będzie także wynajem dźwigów.
Najczęściej hale namiotowe stawia się bezpośrednio na gruncie, jednak bez większego problemu możemy wyposażyć ją w podłogę, na przykład drewnianą, co znacznie poprawia komfort cieplny.

 

usługi dźwigoweJakie są zalety hali namiotowej?

Są to bardzo trwałe obiekty, nowoczesne, można je dość osobodnie modyfikować, w zależności od aktualnych potrzeb. Czas realizacji jest bardzo krótki w stosunku do budynku budowanego metodami tradycyjnymi.

Zarówno budowę hali jak i postawienie hali namiotowej jesteśmy zobowiązani zgłosić do starostwa. Jeśli w przeciągu miesiąca nie dostaniemy decyzji odmownej, możemy omówić z architektem plany rozpoczęcie naszej inwestycji.

 


 

wynajem dźwigówŹródła:

 


 

baukran-237647_640W przypadku, jeśli zdecydujemy się na budynek tymczasowy, (czyli w gruncie rzeczy bez stałych fundamentów) mamy wtedy pozwolenie na to, żeby stał on w podanym miejscu przez sto dwadzieścia dni, w tym czasie możemy ubiegać się o stałą zgodę. Po upływie tego terminu budynek musi zostać zdemontowany bądź przeniesiony. Naturalnie w miejsce, które zgłosiliśmy, co najmniej trzydzieści dni wcześniej staroście. Czyli musimy powtórzyć całą procedurę od nowa.

 

Leave a Comment