tworzenie stron internetowych

Jak dobrze zaprojektować stronę internetową?

Obecnie dobrze prezentująca się strona internetowa to nie miły dodatek, ale wręcz konieczność. Duża część klientów bowiem dociera do firm właśnie z tego źródła. Poza tym ładna i zadbana strona internetowa to po prostu wizytówka, jaką wystawia sobie przedsiębiorstwo. Jeżeli ma ona brzydką i nieczytelną stronę, działa to z pewnością na niekorzyść jej ogólnego wizerunku.

Projektowanie serwisów internetowych – przyda się specjalista

projektowanie stron internetowychJeśli chcesz, aby przedsiębiorstwo było dobrze odbierane, warto dokonać inwestycji i zgłosić się do fachowca od stron internetowych. On będzie najlepiej wiedział, jakie panują obecnie trendy w serwisach, jak zoptymalizować stronę i jakie powinny się na niej znaleźć elementy. Aby wybrać dobrego specjalistę:

 • nie sugeruj się głównie ceną (tanie to najczęściej nie jest synonim dobrego)
 • nie wybieraj osoby, która sama nie ma strony internetowej i nie może się jeszcze niczym pochwalić
 • zobacz portfolio i gotowe projekty
 • możesz podpytać znajomych, jeżeli korzystali z usług takiego specjalisty
 • zwróć uwagę na podejście osoby: jeżeli kontakt jest z nią utrudniony, to w ogóle nie warto brnąć w taką współpracę
 • sprawdź czy ten człowiek specjalizuje się w jakichś konkretnych stronach
 • przemyśl wybór,a nie korzystaj z usług pierwszego lepszego studenta
 • lepiej zapłać więcej, ale raz

Podczas szukania specjalisty, który ma w małym paluszku tworzenie stron internetowych generalnie warto wpoić sobie zasadę, że to musi kosztować. Jeśli chcesz mieć porządnie zrobiony projekt, którego nie będzie trzeba zaraz poprawiać, a więc płacić drugi raz, to lepiej zapłać raz, a dobrze. Średnich cen takich usług możesz poszukać w Internecie. Będą się one nieco różnic w zależności od tego czy jest to Wrocław, czy mniejsze miasteczko, jednak w sieci nie ma granic. Równie dobrze możesz współpracować z firmą z twojego miasta, co z firmą z drugiego końca Polski. Jeżeli tylko potrafisz się dogadać zdalnie, to nie ma najmniejszego problemu. Są pewne elementy, które powinny się pojawić na stronie. To przede wszystkim logo. Najlepiej jeżeli masz spójną całą identyfikację wizualną we wszystkich materiałach, także na stronie internetowej. Powinny być tam także w widocznych miejscach takie zakładki jak: kontakt, informacje o firmie, sklep/opis usług, może także znaleźć się blog. Dobrym pomysłem jest często także połączenie strony z kontami społecznościowymi. Można także mocniej pomyśleć o stworzeniu aplikacji mobilnych, ponieważ jest to narzędzie bardzo przyszłościowe.

Tworzenie aplikacji mobilnych dla firm

testowane aplikacji webowychJeżeli chcesz twoje przedsiębiorstwo może mieć własną, dedykowaną aplikację mobilną. To nieraz sprawdzony sposób na zdobycie sobie większej popularmości. Oczywiście, nie zawsze projektowanie aplikacji mobilnych będzie potrzebne. Nie każda branża będzie się w tym dobrze czuła. Zanim zdecydujesz się więc na taką formę, przemyśl, do czego mogłaby ona służyć i zbadaj grunt czy rzeczywiście w twojej grupie docelowej się sprawdzi. Badanie to podstawa zawsze, kiedy chce się wprowadzić nowy produkt lub usługę. Niejednokrotnie przydatne może być przeprowadzenie anonimowej ankiety wśród dotychczasowych klientów. Dzięki temu masz szansę dowiedzieć się, czy takie narzędzie może w ogóle zaistnieć. Przyda się kreatywny pomysł na taki program, ale jeżeli nie będzie odbiorców, to wszystko spali na panewce.

Tworzenie aplikacji internetowych – przykładowe obszary działalności

tworzenie oprogramowania na zamówienieNie w każdej branży da się wymyślić zastosowanie dla aplikacji, chyba że w wewnętrznych strukturach. Nie wyobrażam sobie bowiem, że taką aplikację mogłaby mieć do zewnętrznego użytku na przykład firma pogrzebowa. W tworzenie aplikacji na androida może natomiast zainwestować firma marketingowa, agencja social media albo nawet działalność oparta na zbiorczym porównywaniu cen lotów różnych linii. Wówczas taka aplikacje może być bardzo przydatna dla klientów, zapalonych podróżników, którzy chcą podróżować jak najtaniej. Tego typu narzędzie może się sprawdzić także dla niektórych serwisów internetowych jak wszelkiego rodzaju sklepy czy serwisy aukcyjne. Ludzie coraz częściej chcą robić zakupy w każdym miejscu, aby wykorzystać czas do maksimum. Już nie robią ich jedynie przed komputerem stacjonarnym. Warto wziąć ten fakt pod uwagę i zapewnić im najwyżjszy poziom mobilności, jakiego oczekują.


Warte uwagi informacje dotyczące tematu dostępne są na:

 • Webini – witryna firmy z Wrocławia zajmującej się tworzeniem stron internetowych
 • Graphcom – strona internetowa firmy oferującej rozwiązania informatyczne dla firm
 • Crn.pl – serwis internetowy poruszający zagadnienia bezpieczeństwa w branży IT

Podsumowanie

Aby strona internetowa była dobrze zaprojektowana, trzeba do tego celu zatrudnić specjalistę. Nieraz może się to wiązać z większymi kosztami, ale i efekt będzie bardziej zadowalający.