Jak wpompować beton na ostatnie piętro?

Montowany na podwoziach ciężarowych sprzęt potrafi wiele zmienić na placu budowy, znacznie przyspieszając realizowanie zleceń. Jeżeli uda nam się kupić dobry sprzęt, który będzie służył nam przez długie lata, nasza firma będzie dobrze prosperowała, a my z czasem kupimy jeszcze lepsze urządzenia i narzędzia do wykonywania kolejnych realizacji i finalizowania inwestycji.

Jakich maszyn używa się do pompowania betonu?

pompy do betonu sprzedażZanim przystąpimy do przetargu, musimy upewnić się, że nasza firma będzie w stanie go wykonać. Jeżeli w przypadku małych inwestycji można poradzić sobie z polową betoniarką, to przy większych realizacjach konieczne będzie dostarczanie betonu ze specjalnej firmy, która zajmuje się jego produkcją. Wówczas jego przesłanie na odpowiednie miejsce nie będzie możliwe, jeżeli nie zdecydujemy się na wykorzystanie odpowiedniej pompy. Może ona pobierać beton ze zbiornika lub bezpośrednio z pojazdu, który dostarczy go we wskazane miejsce z betoniarni. Zasięg transportu takiego betonu to zwykle mniej niż sto kilometrów, jeżeli nie chcemy, aby stracił on swoje parametry, więc lepiej dobrze przygotować pompę, aby szybko wykonała swoje zadanie. Jeżeli interesują nas nowe pompy do betonu sprzedaż tych urządzeń jest obecnie całkiem częsta. Wynika to ze wzrostu koniunktury budowlanej i znacznego używania na rynku deweloperskim, gdzie realizuje się coraz więcej różnych zleceń.

Czasem wykorzystanie dużej kołowej pompy do betonu nie będzie praktyczne, jednak lepiej jest mieć takie urządzenie, niż później zastanawiać się, skąd można je szybko wypożyczyć. Musimy też dbać o czystość przewodów i węży, którymi przesyłany jest materiał, aby nie dochodziło w przyszłości do osłabienia konstrukcji, na których się opieramy i które stawiamy jako przedsiębiorstwo.