Jakie balustrady wybrać do budynku?

Podczas wykończenia nowo powstałego budynku często zastanawiamy nad wyborem balustrad, które oprócz ochrony przed upadkiem, będą zdobiły pomieszczenia. Zależnie od planowanego wystroju reszty elementów możemy skorzystać z balustrad aluminiowych, drewnianych, szklanych, kutych, bądź wielu połączeń wszystkich tych materiałów.

Balustrady aluminiowe.

balustrada2Jest to odpowiedni typ balustrad do budynków, które są urządzone w stylu nowoczesnym, gdzie dominują aluminiowe wykończenia, pastelowe, zimne kolory, a także częste są proste, ale estetyczne wykończenia. Tego typu poręcze używane są najczęściej również z powodów technicznych, są bowiem one najbardziej odporne na warunki atmosferyczne, więc są stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Balustrady z aluminium używane są również w budynkach użyteczności publicznej, gdzie ceni się ich prostotę, która ułatwia ich wyczyszczenie, krótko mówiąc, poręcze tego typu używane są wszędzie tam, gdzie łatwo o zniszczenie barier z innych materiałów, z uwagi na wystawienie na zmienne warunki pogodowe będące wizytówką Polski.

Aluminium używa się również nader często jako tworzywo z którego buduje się balustrady balkonowe w nowoczesnych blokach mieszkalnych budowanych aktualnie przez deweloperów. Aluminium jest odporne na korozję, łatwo się czyści, więc spełnia idealnie wymagania, które stawia się przed budulcem balustrad na balkony.

Jednak aluminium może również wyglądać elegancko, wystarczy dodać do niego szkło, razem z tym elementem, balustrada aluminiowa będzie wyglądała bardzo dobrze i wpasuje się do praktycznie każdego wnętrza, czy też balkonu. Balustrady szklane są jednym z ostatnich krzyków mody i zdobywają coraz większą popularność, dlatego podczas wybierania balustrad, jest to jedna z opcji nad którą, zastanawia się coraz więcej osób.

Balustrady drewniane.

balustradyBalustrad tworzonych z tego materiału najczęściej używa się w prywatnych domach, które nie są urządzone w stylu modernistycznym. Balustrady drewniane świetnie wpasowują się w pomieszczenia, w których można znaleźć wyrafinowane drewniane meble. Dobrym pomysłem jest dopasowanie koloru balustrady do koloru paneli bądź klepek parkietu zależnie od tego jaką podłogę posiadamy. Balustrada drewniana idealnie wpasowuje się w pomieszczenia w których króluje wystrój elegancki, wręcz szykowny. Oprócz balustrad całkowicie stworzonych z drewna można spotkać hybrydy, czyli całkiem udane połączenia aluminium i drewna, które można nazwać połączeniem nowoczesności ze starodawnością. Balustrady tego typu najczęściej polecane są osobom, których wnętrza również łącza obydwa style, balustrady drewniano-aluminiowe można spotkać często w siedzibach większych firm, są one oznaką prestiżu i dobrej renomy firmy.

Wybór montażu.

balustradaW sprzedaży są balustrady, które montuje się w różny sposób. Dobrym pomysłem może być zakup w sklepie, który w swojej ofercie posiada systemy balustrad. Są to gotowe zestawy, które z powodzeniem możemy samodzielnie zamontować w naszym domu lub firmie. W zestawie kupujemy na przykład trzy metry bieżące i dostajemy wszystko co potrzeba do zamontowania, czyli słupki, poręcze, elementy montażowe. Zakup systemu balustrad jest proponowany osobom, które lubią majsterkować w domu, bądź chcą zaoszczędzić pieniądze, które czują się na siłach, żeby zrobić taką balustradę sami.

Jeśli jesteś jedną z osób, które nie lubią, nie potrafią, bądź po prostu nie chcą robić tego sami, na rynku jest wiele sklepów, które oferują również montaż balustrad, czasami możemy spotkać się z promocjami, gdzie jeśli zakupimy wystarczająca ilość balustrady to dostaniemy montaż gratis. Dlatego najlepiej dokładnie zapoznać się z ofertą sklepów, które sprzedają balustrady.

Źródła: Balustrady systemowe od bud-max.com.

Leave a Comment