Kasy fiskalne online z terminalem płatniczym

 

Każdy sklep, którzy prowadzi sprzedaż detaliczną, potrzebuje kasy fiskalnej. Jest to konieczne do prowadzenia sprzedaży dla klientów indywidualnych. Na kasie nabijamy każdy sprzedany produkt a klientom wydajemy paragon, czyli potwierdzenie takiej transakcji. Na podstawie paragonu możemy wystawić też fakturę, jeśli sprzedajemy produkty innej firmie.

Płatności kartą na kasie fiskalnej

kasy fiskalne w trójmieście do sklepuObecnie przedsiębiorcy korzystają z kas fiskalnych działających online. Trzeba tylko zadbać o to, żeby kasa była połączona na stałe z internetem. Prowadząc sprzedaż na kasie nie trzeba już drukować raportów fiskalnych dla urzędu skarbowego. Tak było na zwykłych kasach. Kasy online automatycznie wysyłają raporty bezpośrednio do właściwego urzędu. Takie kasy mogą być połączone z terminalem do obsługi płatności kartą. Wszystko jest zsynchronizowane a należna do zapłaty za zakupy kwota od razu pojawia się na terminalu płatniczym. Jest to bardzo wygodne, bo nie trzeba wpisywać osobno na terminali kwoty do zapłaty kartą. Jeśli ktoś zakłada dzisiaj firmę, w której trzeba prowadzić sprzedaż fiskalną to na pewno warto przejrzeć oferowane kasy fiskalne w Trójmieście do sklepu czy też punktu usługowego. Dobra kasa kosztuje około trzech tysięcy złotych, ale pozwala zaoszczędzić sprzedawcy mnóstwo czasu. Chociażby przyjmowanie płatności kartą bez konieczności wpisywania kwoty na osobnym terminalu to wiele zaoszczędzonych minut.

Zakładając nową firmę można kupić kasę z dużym dofinansowaniem. Wystarczy złożyć wniosek do urzędu i można otrzymać zwrot sporej części wydanej kwoty. Nowoczesne kasy połączone z terminalem są idealne w przypadku wszelkiego rodzaju sklepów. Przecież wiadomo, że do prowadzenia sprzedaży niezbędna jest zarówno kasa jak i terminal do płatności bezgotówkowych.