Komfortowy sposób ogrzewania domu

 

Wybór instalacji grzewczej w naszym nowym domu, jest chyba najważniejszą decyzją. Solidna konstrukcja budynku oraz kondycja ścian w dużej mierze zależą od tego jak dom będzie oddawał ciepło, czy nie będzie w nim wilgoci oraz zimna. Istnieje wiele wariantów instalacji cieplnej np. standardowe grzejniki pod oknami, panele na podczerwień lub ogrzewanie podłogowe.

Zalety kanałowych grzejników firmy Regulus

grzejniki kanałowe regulusTo ostatnie zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ zazwyczaj od podłogi jest najbardziej zimno. Instalacja taka sprawdzi się w całym domu, jednak najbardziej przydatna jest tam, gdzie będą ułożone płytki, czyli w kuchni i łazience. Jedną z metod ogrzewania podłogowego jest instalacja kanałowa. Mówiąc w skrócie jest to ukrywanie grzejników pod podłogą, tak aby nie przeszkadzały w codziennych porządkach i nie psuły estetyki pomieszczenia. Jednym z producentów tego typu grzejników jest firma Regulus, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży hydraulicznej. Innowacyjne grzejniki kanałowe regulus można stosować z wszystkimi powierzchniami, co nie jest możliwe w przypadku standardowego, wodnego ogrzewania podłogowego. Niektóre materiały jak panele, wykładzina, dywany mogą niewłaściwie reagować z wydostającym się spod nich ciepłem. Grzejniki kanałowe są praktycznie niewidocznymi przestrzeniami przy oknach, które maskuje się metalową, aluminiową lub drewnianą kratką, zależnie od wystroju wnętrza.

Niewątpliwą zaletą poza montażem pod każdym rodzajem podłogi jest zyskiwanie dodatkowej przestrzeni do zagospodarowania. Ponadto mamy możliwość wbudowania efektownych, dużych okien tarasowych nie martwiąc się gdzie umieścimy grzejnik. Estetyczny wygląd zapewnia nam brak skraplania się pary wodnej na oknach oraz stylowo wyglądające kratki przy ścianach.