Książki katolickie prezentem na bierzmowanie

Lada chwila zacznie się okres bierzmowań. Jest to sakrament równie ważny jak pierwsza komunia święta, ale nie wiąże się on z prezentami – jak to jest w przypadku komunii. W Naszym kraju sakrament bierzmowania jest obowiązkowy w kościele, więc trzeba go uzyskać chcąc myśleć później o sakramencie małżeństwa. Bierzmowanie przyjmuje się w wieku około czternastu lat.

Na prezent można dać książkę katolicką

książki katolickie dla młodzieżyNie oszukujmy się, ale młodzież do kwestii bierzmowania ma coraz mniej zaangażowane podejście. Może jest to kwestią podejścia rodziców do tego sakramentu a może po prostu jest ono o wiele mniej popularne aniżeli komunia. No wystarczy przecież wziąć pod lupę prezenty, jakie daje się dzieciom na komunie świętą. Ten sakrament jest nieporównywalnie popularniejszy od bierzmowania. A powinno to wyglądać tak, że młodzież do bierzmowania podchodzi z jakąś taką refleksją nad swoim życiem. Bardziej wymagający w tym zakresie rodzice kupują wówczas książki katolickie dla młodzieży i dają je swoim pociechom na prezent przy okazji bierzmowania. I naprawdę nie chodzi o to, czy dziecko tą książkę przeczyta czy nie. Warto jednak dać swoim nastoletnim już pociechom do zrozumienia, że sakrament bierzmowania wiąże się już z taką dorosłością a za chwilę i odpowiedzialnością. Bo przecież kolejnym sakramentem będzie małżeństwo, ale żeby otrzymać ten kolejny sakrament to trzeba podejść do bierzmowania.

Sakrament bierzmowania jest postrzegany jako ten, którego nie przeżywa się nazbyt intensywnie. Inaczej też wyglądają przygotowania dzieci do komunii świętej a inaczej przygotowania do bierzmowania. Uwrażliwienie dzieci na ten sakrament to rola rodziców. Warto wzbudzić w dzieciach takie poczucie odpowiedzialności i dorosłości, bo ten sakrament to niewątpliwie taki krok w dorosłość.