Mały domek w Borach Tucholskich

Bory Tucholskie są wspaniałym miejscem w Polsce, które bardzo często odwiedzam w czasie letniego wypoczynku. Podoba mi się tutejszy spokój, chociaż wiem, że wielu ludzi właśnie tutaj stawia domy. Być może kiedyś tutaj tego spokoju może zabraknąć. Nie ukrywam, ja również chciałbym tutaj postawić swój domek letniskowy.

Bez pozwolenia można wybudować piękny domek

domek bez pozwoleniaAby wybudować domek w Borach Tucholskich, po pierwsze należy wykupić działkę, ale należy się również zastanowić nad tym, jaki rozmiar miałaby mieć ta działka. Zmierzam do tego, że domek bez pozwolenia na budowę można wybudować już od trzydziestu pięciu metrów kwadratowych powierzchni. Niby mało, jednak jakby nie patrzeć taki domek może być piętrowy. Można go rozsądnie zagospodarować. Znam wielu ludzi, którzy osiedlili się właśnie na obszarze Borów Tucholskich i posiadają dom bez pozwolenia. Formalności są naprawdę znikome, dlatego opłaca się w to zainwestować chociażby po to, żeby spędzić tutaj cieplejszą porę roku. Z tego rozwiązania korzystają głównie emeryci, czyli osoby oszczędne. Domek letniskowy pozostaje osamotniony, ale zabezpieczony na zimę, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Na czas zimy ludzie wracają do miasta do bloków. Kiedy nadchodzi wiosna wracają do naturalnego środowiska i cieszą się długie miesiące spokojem. Ja też tak bym chciał. Domek, który nie będzie wymagał pozwolenia będzie moim celem na przyszły rok. Zainwestuję w drewno. Jest to bardzo ekologiczny surowiec. W domku drewnianym człowiek czuje się bardzo dobrze.

Ekonomiczne jest całe to rozwiązanie. Nie jestem bogaty, ale stać mnie na zakup działki i powolną budowę domku letniskowego w Borach Tucholskich. Będę się czuł bardzo szczęśliwy i spełniony, kiedy będę mógł żyć tak samo, jak tutejsi ludzie.