Szkoła językowa

Nauka języków obcych – gdzie, jak i po co?

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest jednym z niezbędnych elementów przyjęcia do pracy, dlatego ważne jest, aby przykładać się do ich nauki. Oprócz zdobywania umiejętności w szkole, możemy także korzystać z innych sposobów doszkalania się.

Obozy językowe Anglia – sposób na język angielski

Obóz językowy w AngliiJęzyk angielski jest używany w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii, a także jest źródłem komunikacji na teranie Unii Europejskiej. Jest on tak powszechny, że używając go możemy porozumieć się praktycznie wszędzie. Jak jednak najszybciej się go nauczyć? Człowiek ma zdolność przystosowania się do zmian, dlatego najlepszym sposobem, na szybką naukę jest wyjazd za granicę. Tam korzystanie z języka angielskiego jest niezbędne by zrobić zakupy, zapytać o drogę, porozumieć się czy skorzystać z publicznych miejsc. Najszybciej się go nauczymy tam, gdzie powstał czyli wyjeżdżając do Anglii. Obozy językowe organizowane są już dla gimnazjalistów. Zazwyczaj nauka, połączona jest z animacjami i zwiedzaniem. Dzieci poniżej 18 roku, muszą mieć pisemną zgodę rodzica na udział w kursie języka angielskiego w Londynie. W koszty obozu wchodzi nocleg, transport, wyżywienie oraz opieka pilota.

Inne obozy i kursy językowe za granicą

Kurs językowy za granicąNie tylko język angielski jest popularny. Równym zainteresowaniem cieszy się także język niemiecki oraz hiszpański. Obozy z nauką języka niemieckiego najczęściej odbywają się we Frankfurcie. Wyjazd do Niemiec, znacznie ułatwi naukę ponieważ jest to tam codziennie używany język. Dodatkowo masz możliwość zawarcia nowych, zagranicznych znajomości oraz poznania kultury i zwyczajów panujących tam na co dzień. Natomiast jeżeli kochasz słoneczne kraje, a dodatkowo masz poczucie, że płynie w Tobie hiszpańska krew, koniecznie udaj się na obóz językowy w miejsca takie jak:

 • Malta
 • Barcelona
 • Playa del Carmen

Wyjazd językowy czy program erasmus?

Mapa wyjazdów językowychJeżeli chcesz połączyć naukę języka wraz z zarobkami koniecznie poszukaj pracy wakacyjnej za granicą. Na stronach internetowych jest bardzo dużo ogłoszeń sezonowej pracy dla młodych ludzi. Korzystając z takiej formy nauki w ciekawy sposób spędzisz wakacje, poznasz nową kulturę, ciekawych ludzi, a także nie wrócisz z pustym portfelem. Wymień się adresami emaliowymi z zagranicznymi przyjaciółmi, dzięki czemu później będziecie mogli korespondować. W ten sposób zyskana wiedza szybko nie wyparuje z Twojej głowy, a dodatkowo w przyszłym roku nie będziesz się martwić o nocleg, pamiętaj tylko, żeby również zaprosić nowo poznaną osobę do Polski, aby i ona mogła poznać nasze zwyczaje. Będąc studentem, możesz skorzystać z programu Erasmus, czyli tak zwanej wymiany narodowej. Polega to na tym, że spędzasz jeden semestr na zagranicznej uczelni. Dodatkowo dostajesz dofinansowanie na akademik. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim, dlatego aby zaliczyć dane przedmioty, konieczne będzie się jego nauczenie. Z takiej opcji korzysta nie tylko Polska, ale też inne kraje. Dlatego, jedyny sposób na porozumienie się z resztą studentów to korzystanie z języka angielskiego. Z programu mogą skorzystać studenci:

 • na Uczelniach posiadających Kartę Uczelni Erasmusa i prowadzących wymianę studentów;
 • zarejestrowani na studiach prowadzących do uzyskania: licencjatu, inżyniera, magistra, doktora
 • wydziałów biorących udział w programie

Wiele uczelni w naszym kraju jak i innych bierze udział w wymianie międzynarodowej, na liście możemy znaleźć:

 • kraje członkowskie Unii Europejskiej
 • Islandię
 • Liechtenstein
 • Norwegia
 • Chorwacja
 • Turcja

Informacje związane z tematem dostępne są również na:

 • Kursy.tee.pl – strona internetowa z ofertą kursów językowych za granicą
 • Ang.pl – serwis internetowy dla osób uczących się języka angielskiego
 • ATJ Lingwista – strona internetowa organizatora wyjazdów i obozów językowych

Podsumowanie

Z językami takimi jak angielski, niemiecki czy hiszpański, możemy się spotkać wszędzie, teraz nawet w polskich restauracjach, hotelach czy muzeach, dlatego warto je sobie przyswoić, a tym bardziej, że istnieje tyle ciekawych sposobów nam to umożliwiających.