Poszukiwania rzeczoznawcy do wyceny mieszkania

 

Niedawno udało nam się z mężem przejść na emeryturę. Doszliśmy przy tym do wniosku, że na „stare lata” dobrze byłoby przeprowadzić się gdzieś na wieś. Mieliśmy trochę dość sąsiadów zza ściany w bloku. Udało nam się już nawet znaleźć i kupić mały domek na przedmieściach. Teraz nie pozostało nic innego, jak sprzedać mieszkanie w którym dotychczas mieszkaliśmy.

Znaleźliśmy rzeczoznawcę od wycen mieszkań

najlepsza wycena mieszkania przez rzeczoznawcęNie mieliśmy jednakże pojęcia, za jaką cenę moglibyśmy sprzedać swoje mieszkanie. Zależało nam na tym, aby uzyskać za nie dobrą cenę, ale jednocześnie nie chcieliśmy przesadzić, ponieważ wtedy moglibyśmy bardzo długo czekać na potencjalnego kupca. A nie ukrywam, zależało nam również na czasie. Moja przyjaciółka podpowiedziała nam, żebyśmy wobec tego skorzystali z pomocy rzeczoznawcy. Poleciła nam ona nawet bardzo dobrego fachowca, z którego usług sama kiedyś korzystała i była bardzo zadowolona. W jego ofercie znajdowała się między innymi najlepsza wycena mieszkania przez rzeczoznawcę, który sporządzał dokładne analizy. Dzięki temu jego wyceny były nawet uznawane, jako dowód w sprawach sądowych. Zachęcona takimi pozytywnymi opiniami zdecydowałam się skorzystać z jego usług. Bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Rzeczoznawca bardzo szybko i sprawnie wycenił nasze mieszkanie.

Okazał się on naprawdę kompetentną i doświadczoną osobą. Nie tylko dowiedzieliśmy się dzięki niemu ile warte jest nasze mieszkanie i za ile można próbować je sprzedać, ale także wytłumaczył nam dlaczego ta cena jest właściwa. W dodatku poinformował on nas, jakie formalności będziemy musieli wykonać, aby sprzedać mieszkanie i o co warto zadbać. Kwestie związane między innymi z księgami wieczystymi bardzo nas zainteresowały.