Projekt logo dla Szczecina – niełatwa sprawa

Niby zaprojektowanie logo dla jakiegokolwiek miasta nie powinno stanowić większego problemu. Okazuje się jednak, że w przypadku miasta Szczecin jest to nie lada wyzwanie, nawet dla specjalistów w tej dziedzinie. Problem może wynikać z tego, iż wiele osób mylnie postrzega to miasto jako nadmorskie – a Szczecin nad morzem nie leży!

Problem w stworzeniu projektu loga dla Szczecina

projekt logo SzczecinWiele osób, zwłaszcza tych które samodzielnie nie tworzyły nigdy żadnego loga, wydaje się, iż stworzenie takowego to żaden kłopot. Tym bardziej uważa się, iż osoba zajmująca się na co dzień takimi projektami, nie powinna mieć tym bardziej problemów.  Wyjątkowo kłopotliwy może być niepozorny ,,projekt logo Szczecin” – niby zwykły projekt, a jednak Szczecin jest dość specyficzny. W Szczecinie odbywają się słynne na całą Polskę zloty żaglowców ,, The Tall Ship’s Races”. Każdy kto odwiedzał Szczecin powinien spróbować ,, Pasztecików Szczecińskich”, gdyż są one wyrobem typowo regionalnym –  w żadnym innym miejscu się ich nie robi. Jednakże wielu mieszkańców kojarzy Szczecin z morzem, a najbliższe Morze Bałtyckie znajduje się od Szczecina ponad 100 km. Miasto to w ostatnim czasie również dość słabo się rozwija w porównaniu do innych polskich miast. Dlatego twórca loga, zwłaszcza jeżeli nigdy nie mieszkał w Szczecinie, może napotkać wiele problemów. Inne miasta mają swoje cechy szczególne, Szczecin natomiast nie.

Podsumowując, wykonanie projektu loga dla Szczecina może być ogromnym wyzwaniem dla jego twórcy. Najbezpieczniej do jego wykonania wybrać osobę, która się tu wychowała lub jest mieszkańcem tego miasta, więc poniekąd musi dobrze je znać. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego, jeśli nawet ktoś spoza Szczecina się postara, to wykona piękny projekt.