Rodzaje materiałów wykorzystywanych do budowy implantów

W stomatologii estetycznej coraz częściej wykorzystuje się implanty stomatologiczne, dzięki którym można odbudować braki w uzębieniu. Implanty potrzebne są osobom po wypadkach, które utraciły zęby. Zdarza się też, że ząb stały musi zostać wyrwany, bo nie pomoże mu nawet leczenie kanałowe.

Rozmiary oraz trwałość implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne zakładane we WrocławiuW takiej sytuacji również możliwe jest wykonanie implantu stomatologicznego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to usługa, którą lekarze dentyści świadczą na jednej wizycie. Przeciwnie – zakładanie implantu to proces długotrwały, który trwa miesiącami. Ogólnie implanty stomatologiczne można podzielić pod względem materiałów, z jakich są wykonane. Najczęściej w stomatologii estetycznej wykorzystuje się implanty tytanowe. Implanty stomatologiczne zakładane we Wrocławiu i wykonane z tytanu są trwałe, stabilne, a przede wszystkim nie wywołują żadnych reakcji alergicznych w obrębie jamy ustnej. Oczywiście są też inne materiały, z których można skorzystać. Dodatkowo implanty stomatologiczne pokrywa się specjalnymi powierzchniami, które dodatkowo mają je zabezpieczać. Używa się tutaj przede wszystkim biomateriałów. Można skorzystać też z plazmy tlenku tytanu. Trwałość implantów stomatologicznych jest bardzo duża. Okazuje się, że może wynosić ona nawet 40 lat w przypadku implantów tytanowych. Bardzo ważne jest jednak to, by dbać o higienę jamy ustnej, a co najważniejsze – zaprzestać palenia papierosów. Implanty mogą mieć różne rozmiary.

Zależy to od tego, w jakiej okolicy będą umieszczane. Większe są implanty zębów przedtrzonowych i trzonowych niż siekaczy czy kłów. Rozmiar implantu zależy także od tego, jaki jest układ korzeni zębowych u pacjenta. Czasem trzeba zastosować mniejszy implant, bo układ korzeniowy nie pozwala na umocowanie większego.