Sklep z planszówkami – pomysł na biznes

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się założyć własną firmę. Trudno się temu dziwić, skoro stawki proponowane przez potencjalnych pracodawców można by krótko określić mianem głodowych. Konkurencja na rynku w większości branż jest jednak bardzo duża, dlatego znalezienie niszy często okazuje się być kluczem do sukcesu. Od niedawna w Polsce modne stają się ponownie gry planszowe, jednak sklepów z tego rodzaju ofertą jest stosunkowo niewiele, dlatego otwarcie tego typu działalności w połączeniu z dobrą reklamą może okazać się bardzo dobrą inwestycją.

Sklep z planszówkami – co trzeba wiedzieć

sklep z grami planszowymiOtwarcie każdej firmy sprowadza się do spełnienia większej lub mniejszej ilości wymagań. Rozpoczęcie każdej działalności wiąże się z koniecznością opracowania biznes planu. Plan ten po pierwsze wspiera nasze działania, po drugie potrzebny jest w kilku instytucjach, zwłaszcza jeśli chodzi o uzyskanie dofinansowania na naszą działalność. Dokument ten pomaga nam nie tylko teoretycznie określić jak będzie wyglądał nasz sklep i jego działalność, ale także oszacować czy w danym miejscu ma on rację bytu, czyli co za tym idzie konieczne jest sprawdzenie czy takich punktów w okolicy jest dużo czy akurat jest ich deficyt oraz czy na produkty, które zamierzamy sprzedawać jest zapotrzebowanie. Plan ten określa też czy zamierzamy prowadzić sklep stacjonarny czy może internetowy. W przypadku tego drugiego rozwiązania koszta są zdecydowanie niższe. Wówczas też nie jesteśmy zmuszeni do porzucania obecnego zajęcia, ponieważ prowadzenie działalności w sieci, wymaga od nas zdecydowanie mniejszej ilości czasu, niż kierowanie tradycyjnym sklepem. Jeśli jednak decydujemy się na sklep stacjonarny wówczas to należy zająć się znalezieniem odpowiedniego miejsca, powinno ono być w miejscu łatwo dostępnym i widocznym dla potencjalnych klientów i co ważne, nie ma w nim praktycznie żadnej konkurencji w naszej branży, zatem aspekt ten jest szczególnie istotny. Kiedy już dopilnujemy i załatwimy wszystkie te formalności to wówczas nie pozostaje już nic innego jak skompletowanie ofert i rozpoczęcie sprzedaży.

Dobra reklama kluczem do sukcesu każdej działalności – banery i systemy roll up

roll upDobra lokalizacja oraz ciekawie i bogato przygotowana oferta handlowa to jednak nie wszystko, potrzebni są jeszcze klienci, a pozyskanie ich, szczególnie dla nowych firm może nie być aż takie łatwe. Ważne są tu odpowiednie zabiegi marketingowe. W dzisiejszych czasach możliwości reklamowania się jest naprawdę bardzo wiele. W przypadku sklepu z planszówkami można zdecydować się na takie rozwiązania reklamowe jak:

  • banery,
  • systemy roll up,
  • pozycjonowanie,
  • recenzowanie gier,
  • udział w forach tematycznych,
  • współpracę ze stronami i blogami o planszówkach,
  • social media.

Rozwiązania te są względnie efektywne i dodatkowa nie nadwyrężają one zbyt mocno budżetu nowo powstałego przedsiębiorstwa, co jest ich niewątpliwym atutem. Warto jednak wiedzieć, jakie działanie na co wpływają, ponieważ, jedne reklamy mają na celu bezpośrednie promowanie firmy i jej produktów inne natomiast mają na celu kreowanie wizerunku samej firmy. Reklamy drukarskie takie jak właśnie banery czy roll upy mają na celu reklamowanie właśnie produktów. Przy tego typu reklamie bardzo ważne jest jest wygląd. To właśnie od tego jak będzie prezentować się grafika, będzie w rzeczywistości zależeć skuteczność takiej reklamy. Wykorzystanie social mediów do reklamy natomiast w pierwszej kolejności pomaga kształtować pozytywny wizerunek firmy. Najpopularniejszym rozwiązaniem w trym zakresie jest zakładanie fanpage’a firmy na takim portalu jak Facebook. Wszystkie z wymienionych działań najlepsze rezultaty przynoszą, gdy się je połączy.


Więcej informacji na ten temat:


Podsumowując:

gry planszoweSklepy z takim asortymentem jak gry planszowe w Polsce nie są zbyt popularne, podczas gdy gry stały się już dość wziętą rozrywką, co za tym idzie w sektorze tym powstała nisza, która dla osób mających żyłkę przedsiębiorcy może być bardzo dobrym pomysłem na własny biznes. Warto jednak pamiętać, że sukces sklepu z planszówkami, jak i każdej innej działalności, to suma wielu różnych składników, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba wszystko dobrze rozplanować i przeanalizować.

Leave a Comment