Solidna siatka ogrodzeniowa

Posesja, na której stoi dom, firma czy jest ogródek z domkiem letniskowym, powinna być ogrodzona. Jest to konieczne, aby uchronić się przed intruzami, a także bezpańskimi psami. Ogrodzenie może być dowolne i wykonane z wielu rodzajów materiałów.

Wykonanie ogrodzenia z siatki

siatki ogrodzeniowe tanioWiększości ludziom się wydaje, że ogrodzenie domu powinno być masywne, duże i szerokie, gdyż takie sprawia wrażenie wytrzymałego. No właśnie, czasem jedynie sprawia wrażenie takiego. Dlatego nie ma sensu przepłacać, zwłaszcza jeżeli ma ono być tymczasowe lub planujemy je uzupełnić o bujną roślinność od strony działki. Siatki ogrodzeniowe tanio kupimy w większości marketów budowlanych. Są one sprzedawane na metry w wielkich rolkach, które ułatwiają ich rozwijanie. Siatka jest przeważnie wykonana ze specjalnego drutu ocynkowanego lub pokrytego specjalną powłoką zabezpieczającą ją przed działaniem wilgoci, mrozu czy promieniowaniem słonecznym. Jej montaż jest bardzo prosty, ponieważ kompletna siatka składa się ze słupków, przelotek z haczykami do naciągania i zakładania siatki oraz siatki. Z powodzeniem we dwie osoby można samodzielnie zrobić ogrodzenie z siatki na dowolnym terenie. Świetnie się sprawdzi na działce z domkiem letniskowym, prywatnej posesji z domem jednorodzinnym czy jako ogrodzenie terenu firmy. Poza siatkami ogrodzeniowymi dostaniemy również siatki leśne, hodowlane czy gotowe panele ogrodzeniowe z utwardzanego drutu. Siatkę można kupić na metry lub w rolkach posiadających konkretne rozmiary.

Przy wykonaniu ogrodzenia z siatki, ważne jest wcześniejsze dokładne wymierzenie działki i obliczenia ile słupków będzie potrzebnych, żeby nie kupować materiałów na zapas. Dokupić zawsze można, ale z nadmiarem siatki czy słupków już nic nie zrobimy.