Szczegółowy model samolotu

Niektóre pomysły na prezent bywały dość problemowe, szczególnie jeśli chodziło o elementy z różnych gier, których nie produkowano jako akcesoriów. Tak też było w moim przypadku, gdy wpadłem na pomysł by sprawić bratu model samolotu z jego ulubionej gry, którego jednak nie można było nigdzie dostać.

Metalowy model nowoczesnego samolotu

dokładne metalowe modele samolotówSam samolot był wzorowany na współczesnej maszynie, aczkolwiek model nie był w sprzedaży, bo twórcy gry nie wydawali żadnych dodatków ani akcesoriów. Dlatego też, będąc modelarzem od bardzo dawna, pomyślałem iż samemu mógłbym taki samolot wykonać, na podstawie istniejącego już modelu. Lokalny sklep modelarski miał spory asortyment, w którym można było również znaleźć dokładne metalowe modele samolotów w średniej skali, idealne do wszelkiego rodzaju przeróbek. Model oryginalnej maszyny którą zamierzałem przerabiać był dość popularny i często spotykany, więc nie miałem problemów z jego znalezieniem. Oczywiście, wybrałem egzemplarz najlepiej wykonany, mający mnóstwo detali i świetne wykonanie, choć oczywiście i tak musiał zostać poddany odpowiednim przeróbkom, jeśli miał przypominać samolot z gry. Mimo iż był to model głównie ozdobny, to jednak był on sprzedawany w częściach, co nie tylko ułatwiało transport, ale również znacznie przyśpieszało wszelkie prace, jakie chciałem na nim wykonać.

Ilość detali pomogła mi uzyskać dokładnie taki wygląd, jaki zamierzałem, a surowa, metalowa powierzchnia była w tym wypadku ogromną pomocą, bo zwykle pozwalała na nałożenie odpowiedniego wzoru kamuflażu, jaki widywało się na realnych samolotach, a mnie umożliwiła dokładne odwzorowanie malowania pierwowzoru. Skończony model wyglądał niezwykle imponująco, nawet bez dość znacznych przeróbek jakie wykonałem, i idealnie nadawał się na prezent.