Terapie w komorze hiperbarycznej

Bez wątpienia, to co jemy i czym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Są to dwie najważniejsze potrzeby, które muszą być zaspokojone, jeżeli chcemy przeżyć. Pożywienie może wybrać, ale z powietrzem już nic nie zrobimy. 

Ile kosztuje pobyt w komorze hiperbarycznej? 

komora hiperbaryczna mazowieckieKiedy przebywamy w miejscu, gdzie jest czyste powietrze, mówi się, abyśmy oddychali pełną piersią. Jednak gdzie w dzisiejszych czasach są takie miejsca? Być może nad morzem przez określoną ilość dni w roku można oddychać takim powietrzem, ale w większości miast przez większą część roku panuje smog, który rocznie powoduje kilka tysięcy nowych zachorowań na raka czy też różne choroby układu oddechowego. Dla takich osób zbawienne jest działanie czystego tlenu, który powoduje dotlenienie całego organizmu oraz przyśpiesza regenerację. Na pewno miejscem, gdzie panuje czyste powietrze jest komora hiperbaryczna mazowieckie województwo jest regionem, gdzie znajdziemy przynajmniej kilkanaście takich komór. Początkowo korzystali z nich wyłącznie sportowcy i majętne osoby. Dziś te komory są na tyle popularne, że każdy z nas może z nich skorzystać. Oczywiście jest to odpłatne i też dość sporo kosztuje. Jednakże korzyści płynące z przebywają chociażby kilka minut w takiej komorze, są nieocenione dla naszego organizmu. Zwłaszcza dla osób chorych, które mają problemy z oddychanie, z niegojącymi się ranami czy nawet z chorobami neurologicznymi. Czysty tlen pod trzy razy większym ciśnieniem dociera nawet w nieukrwione miejsca.

Sama komora hiperbaryczna jest szczelnie zamkniętą przestrzenią, do której jest wpuszczany tlen pod odpowiednim ciśnieniem, które niweluje fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek. Tlen, którym oddychamy na co dzień nie ma takich możliwości, a do tego występuje w towarzystwie licznych zanieczyszczeń.