prawnicy w kancelarii prawnej

W jaki sposób agencja reklamowa promuje prawników?

Na rynku jest wielu prawników. Bez względu na to, jakie jest to miasto, znajdzie się z pewnością konkurencja. Żeby się wyróżnić i w ogóle dać znać interesantom, że istnieje się w branży, trzeba zadbać o dobrą reklamę. Jak powinien zareklamować się prawnik, aby osiągnąć zamierzone cele?

Radca prawny – specyficzne usługi

radca prawnyLudzie często nie odróżniają radcy prawnego od adwokata. Rzeczywiście czasami jest to dość trudne, albowiem w obu tych zawodach osoby zatrudnione mogą mieć podobny zakres obowiązków. W niektórych krajach oba te zawody są połączone w jeden. W Polsce natomiast funkcjonują osobno i wykonują swoje zadania na podstawie innych dokumentów prawnych. Adwokat musi stosować się do prawa o adwokaturze, natomiast radca prawny do ustawy o radcach prawnych z szóstego lipca 1982 roku. Zarówno adwokat jednak, jak i radca prawny świadczy pomoc prawną. Właściwie zawody te mogą się w wielu sprawach pokrywać. Wyraźna różnica polega natomiast na tym, że jedynie adwokat może zajmować się obroną swojego klienta w sprawach karnych. Mimo wszystko jednak to radca prawny kojarzy się bardziej z doradztwem i warto ten fakt wykorzystać przy reklamowaniu takiego prawnika, co często robią właśnie agencje reklamowe. Mogą zaznaczyć na przykład, że radca oferuje porady prawne dla przedsiębiorców. W przypadku natomiast adwokata nacisk położony byłby na to, że może on bronić interesów swojego klienta.

Agencje reklamowe bardzo popularne w Krakowie

spotkanie w agencji reklamowejŻyjemy w czasach, w których właściwie żaden biznes nie może się utrzymać bez dobrej reklamy. Nie dziwi więc, że na rynku pojawia się wiele agencji reklamowych, które mają za zadanie pomóc usługodawcom w stworzeniu dobrego przekazu. W większych miastach jak Kraków takie agencje są wręcz rozchwytywane. Podobnie wygląda sytuacja w Warszawie, gdzie rzadko kto pomyśli w ogóle o stworzeniu samodzielnie jakiejś reklamy. Konkurencja bowiem jest tam tak duża, że po prostu nie warto zajmować się tworzeniem nieprofesjonalnych komunikatów, bo tylko można na tym stracić. Lepiej od razu zaprezentować się korzystnie w oczach klienteli. Wiadomo, że jedna agencja pomoże w tym lepiej, inna gorzej, jednak na ogół słabe firmy szybko upadają, bo nie ma zainteresowania ich ofertą. Przykładowa oferta agencji reklamowej w Krakowie to:

  • tworzenie ulotek i plakatów
  • robienie wizytówek
  • zajęcie się całą identyfikacją wizualną firmy
  • tworzenie reklamy przestrzennej np. kasetonów
  • przygotowanie gadżetów i odzieży reklamowej

Takie firmy może dotyczyć reklama w węższym zakresie i wtedy po prostu się specjalizują. Mogą też zająć się ogółem działać, dzięki czemu mają szansę, że zgłosi się do nich więcej klientów. Wtedy jednak muszą zadbać, aby zarówno szyldy reklamowe, jak i ulotki wyglądały po prostu profesjonalnie. Zazwyczaj wymaga to zatrudniania większej ilości wykwalifikowanych pracowników.

Czy dobrym pomysłem będą torby bawełniane?

ekologiczne torby bawełnianeWracając jednak do zawodu prawnika, w jaki sposób reklamuje się tego typu profesje? Na pewno nie będzie dobrym pomysłem, kiedy agencja reklamowa postanowi stworzyć torby reklamowe z nadrukiem. Nie jest to bowiem nośnik, który kojarzy się z profesjonalizmem. Dużo lepiej będzie się prezentował spot reklamowy, prezentujący pozytywne cechy albo adwokata, albo radcy prawnego. Może podkreślać dyskrecję takiej osoby i jej fachowość w znajomości prawa. Producent toreb bawełnianych przyda się bardziej do zaopatrzenia w nośniki reklamowe mniej profesjonalnych działalności. Tym, czego ludzie szukają u prawnika jest fachowa pomoc w ich problemach. Mogą mieć jakieś wątpliwości związane z przepisami i oczekują rzetelnej odpowiedzi. Należy więc w przekazie reklamowym podkreślić wiedzę, jaką posiada klient agencji reklamowej będący prawnikiem. Dzięki temu na pewno nie będzie on narzekał na brak zainteresowania swoimi usługami.

 


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Signs.pl – portal internetowy poświęcony reklamie wizualnej
  • Freevendo.pl – strona internetowa z Krakowa oferującej szyldy reklamowe
  • Markus-torby.pl – strona internetowa, którą prowadzi producent toreb bawełnianych
  • Kancelariamj.pl – witryna internetowa kancelarii oferującej porady prawne dla administracji

Podsumowanie

Agencja reklamowa musi dobrać nośnik i sam przekaz reklamowy w taki sposób, aby pasował on do charakteru działalności. W przypadku prawnika mogą to być jedynie profesjonalne narzędzia, akcentujące naturę usług.