Wczasy dla każdego – morze, jeziora i góry

Wczasy to czas wypoczynku dla całej rodziny. Wyjazd musi być więc z jednej strony dobrze zorganizowany, a z drugiej wiązać się z przygodą i wieloma spontanicznymi miejscami postoju. Przeważnie wakacyjny czas zechcemy spędzić nad morzem, a skoro tak, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę niewielkie miejscowości. Wtedy możemy liczyć na to, że plaża nie będzie tak zatłoczona, jak to zwykle ma miejsce w przypadku tych najbardziej znanych kurortów.

 

morzeMorze

Dobrym pomysłem mogą być więc wczasy w Sarbinowie, małej wsi letniskowej, znajdującej się w województwie zachodniopomorskim.

Pomimo małego obszaru, na jakim jest zlokalizowana i tylko 550 mieszkańców, od razu spodoba nam się tutejszy klimat. Nieduża powierzchnia jest tak naprawdę zaletą, ponieważ wszędzie będziemy mieć blisko, na plażę z domku letniskowego, gdzie warto zatrzymać się na nocleg, jak również do restauracji. Warto też wybrać się na zwiedzanie okolicy, podążając szlakiem turystycznym, bądź rowerowym. Ceny są tutaj przystępne, więc warto zatrzymać się tutaj na dłużej.

 

Jezioro

jezioroJeśli zaś będzie nas interesować pobyt na łonie natury, w pobliżu nieco innych zbiorników wodnych, czyli kąpielisk, bądź jezior, wyruszymy w inną stronę. Jednym z takich miejsc, jakie warto wziąć pod uwagę, jest Jezioro Mietkowskie. To wręcz wymarzone rozlewisko dla wędkarzy ze względu na duże pławice ryb zamieszkujące te wody. Najczęściej można tutaj złowić karpia, szczupaka, okonia, czy lina, ale, jak wiadomo, warto uzbroić się w cierpliwość. Nie tylko wędkarze docenią ten region, ale również wszyscy ci, którzy nie boją się biwakowania. Znajduje się bowiem tutaj pole namiotowe, gdzie można nie tylko przenocować, ale również wypożyczyć sprzęt, w tym oczywiście łodzie.

Jezioro znajduje się w województwie dolnośląskim, podobnie jak Wrocław, a odcinek trasy, jaki trzeba pokonać, to tylko około 48 kilometrów. Niecała godzina jazdy samochodem. Warto więc na tej trasie zdecydować się na spędzenie trochę czasu nad wodą, jak i w pięknym mieście. Znajdziemy nowoczesny hotel we Wrocławiu, mnóstwo atrakcji turystycznych i zabytków. Koniecznie trzeba zobaczyć przede wszystkim perełki architektury. Późnogotycki ratusz, jeden z lepiej zachowanych w kraju, archikatedrę św. Jana Chrzciciela, czy Halę Targową. Ponadto na uwagę zasługuje słynny ogród zoologiczny, jak również przepiękny rynek.

 

góryGóry

Będąc na Dolnym Śląsku, nie możemy przepuścić takiej okazji, by nie wybrać się do stolicy Tatr. Eleganckie apartamenty w Zakopanem nie będą nas mogły odwieść od obcowania z naturą. Jest to raj dla osób, które uwielbiają się wspinać i spoglądać na rozległą panoramę otaczającej ze wszystkich stron zieleni. Możemy wybrać łagodniejsze wzniesienia, takie jak Antałówka, będące centralnym punktem widokowym Zakopanego. Już chociażby z tego względu jest to jeden z gwoździ programu naszej wycieczki. Znacznie wyżej znajduje się Kasprowy Wierch – tatrzański szczyt sięga 1.897 m.n.p.m. Można się tutaj wspinać, ale na szczyt dostaniemy się również kolejką liniową. Zobaczymy stąd nie tylko Tatry, ale również Zakopane i Podhale.

 


 

Polecane miejsca:

  • Morze: Sarbinowo
  • Jezioro: Jezioro Mietkowskie
  • Góry: Zakopane

 


 

 Więcej informacji:

 

 

17 thoughts on “Wczasy dla każdego – morze, jeziora i góry”

Leave a Comment