Właściwości szkieł kwarcowych

Szkło kwarcowe to produkt powstały z połączenia naturalnego kwarcu (piasku lub kryształów) o wysokiej czystości, podczas obróbki ogniowej. Materiał ten posiada unikalną kombinację właściwości termicznych, optycznych i mechanicznych, dzięki czemu idealnie nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań naukowych i przemysłowych.

Zastosowania szkła kwarcowego w przemyśle

wytrzymałe szkła kwarcowe do piecówMateriał ze szkła kwarcowego charakteryzuje się wysoką temperaturą topnienia 1730 °C oraz niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, co czyni go odpornym na tzw. szoki termiczne. Szkło kwarcowe,  odporne jest na wodę i silne kwasy, z wyjątkiem kwasu fluorowodorowego. Z drugiej strony szkło kwarcowe ma słabą odporność na alkalia. Produkty ze szkła kwarcowego mają wysoką wytrzymałość dielektryczną i wyjątkowo niską przewodność elektryczną. Nawet w wysokiej temperaturze, wysokim ciśnieniu i wysokiej częstotliwości szkło kwarcowe może zachować wysoką wytrzymałość i wytrzymałość dielektryczną. Dlatego produkt ten jest doskonałą izolacją dielektryczną w wysokich temperaturach. Topiona szklana i przezroczysta rura kwarcowa ma wszystkie doskonałe właściwości szkła kwarcowego. Są to główne surowce do produkcji osłon lamp bakteriobójczych, głębokiej obróbki instrumentów i szkieł laboratoryjnych rur piecowych. Dzięki parametrom tego surowca, produkowane są także wytrzymałe szkła kwarcowe do pieców. Można uzyskać dowolny format płyt kwarcowych. Płytki można dodatkowo obrabiać na przykład: polerowanie, honowanie, wiercenie otworów, obróbka CNC pod różne kształty elementów ze szkła kwarcowego, spawanie ogniw kwarcowych lub szkła kwarcowego w pomieszczeniu i inne eksperymenty.

Dzięki tym zabiegom, możliwe jest podczas produkcji wstawienie odpowiednio zmodyfikowanej szyby, do ramy drzwiczek pieca. Na rynku można znaleźć wiele firm, które posiadają bogatą ofertę przedmiotów odpornych na wysokie temperatury. Dzięki szerokiemu spektrum zastosowania szkła kwarcowego, możliwa jest ich produkcja.