Własna firma – rady dla początkujących

W dzisiejszych czasach, gdzie sytuacja na rynku pracy jest bardzo skomplikowana, żeby nie powiedzieć, że jest trudna, coraz więcej osób rozważa założenie własnej firmy. Jednak i to rozwiązanie niesie za sobą ryzyka, dlatego warto wiedzieć zawczasu jakie pułapki czekają na nas w świecie biznesu. Na początek warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi radami, które mogą pomóc świeżo upieczonym przedsiębiorcom.

Problem z lokalizacją – wirtualne biuro

BiuroZ założeniem własnej działalności zawsze wiąże się wiele trudności, jednym z nich je3est znalezienie odpowiedniego lokalu, który byłby siedziba firmy. Z zasady takie biuro powinno znajdować się w centrum miasta w dobrze widocznym i prestiżowym rejonie, do którego dojazd jest bardzo łatwy. Znalezienie takiego lokalu, który by spełniał te kryteria może nie jest jeszcze takim dużym problem, prawdziwy problem stanowi natomiast to jaki jest koszt wynajęcia takiego lokalu. A to przecież finanse są tym co najbardziej ogranicza osobę, która dopiero rozpoczyna swoja działalność. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może się okazać biuro wirtualne. Jest to rodzaj działalności, który polega na korzystaniu z zewnętrznej obsługi biurowej, co za tym idzie niwelowana jest konieczność istnienia firmy w danym miejscu. Mówiąc prościej takie wirtualne biuro, daje możliwość przedsiębiorcom na znaczącą redukcję kosztów, które pojawiają się zawsze w przypadku wynajmu lokalu i co za tym idzie z koniecznością zatrudnienia pracowników biurowych. Wirtualne biura pozwala przedsiębiorcy na rejestrację firmy pod swoim adresem. Dodatkowo do korzyści jakie daje wybór wirtualnego biura można zaliczyć:

 • prywatny numer telefonu
 • obsługa telefonów i faksów
 • zajmowanie się korespondencją
 • obsługa skrzynki mailowej
 • pomoc prawna
 • księgowość pełna i uproszczona
 • przechowywanie dokumentów
 • rejestrację podmiotów gospodarczych
 • wsparcie informatyczne
 • skrytkę pocztową
 • prowadzenie rachunku
 • udostępnianie sali na spotkania biznesowe
 • pomoc w tworzeniu biznesplanu
 • wyrabianie pieczątek, wizytówek

Warto jednak pamiętać rozpoczynając własną działalność o tym, że wirtualne biuro pozwala na obniżenie kosztów prowadzenia takiej działalności, co zwłaszcza na początku jest bardzo istotne.

Pieniądze na start – dofinansowania z unii

PieniądzeNosząc się z zamiarem otwarcia własnej działalności trzeba liczyć się także i z tym, że na start trzeba posiadać pewien kapitał i to zwykle stanowi pewien problem. Tutaj mogą pomóc dotacje unijne, według prawa przysługują się one osobom, fizycznym, które chcą założyć własną działalność i maja ukończone 18 lat. Oczywiście są to tylko podstawowe kryteria, poza tym konieczne jest także złożenie wniosku i spełnienie konkretnych wymagać danego projektu unijnego. Ogólnie to wygląda tak, że trzeba złożyć poprawnie wypełniony wniosek, następnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjne, jeśli wypadnie pomyślnie to wówczas zostaje podpisana umowa o udzielenie wsparcia.

 

Pieniądze na rozruch – tani kredyt

PieniądzeOczywiście dofinansowania unijne nie są jedynym rozwiązaniem na pozyskanie niezbędnych środków. Przypadku, gdy obecne projekty unijne nie zakładają wspieranie tego rodzaju działalności na który właśnie się zdecydowaliśmy warto sprawdzić oferty banków i innych instytucji, które udzielają kredytów. Tani kredyt, to znaczy korzystanie oprocentowany, może pomóc w rozkręceniu własnej działalności. Za nim jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie takiej pożyczki warto sprawdzić różne oferty, tak by kredyt rzeczywiście był dla nas forma wsparcia a nie dodatkowym ciężarem, jak to się czasami zdarza.

 


 

Więcej informacji można znaleźć na stronach:


 

Słowem podsumowania:

Chcąc założyć własne przedsiębiorstwo warto liczyć się z tym, że nie zawsze jest to takie proste, jak nam się wydaje i że prowadzenie własnej działalności wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem, Dlatego za nim przejdziemy już do konkretnego działania warto zawczasu dobrze rozeznać się w temacie i zapoznać się z radami bardziej doświadczonych przedsiębiorców.”

Leave a Comment