Wygodna koszula ciążowa

Bycie w ciąży wymaga wprowadzenia wielu zmian w życiu. Zmieniające się ciało, powoduje, że w szybkim czasie kobieta nie ma co na siebie włożyć, bo dotychczasowe ubrania stają się za ciasne i konieczne jest zrobienie zakupów ciążowych.

W jakiej koszuli śpi kobieta w ciąży?

koszula nocna ciążowaW większości przypadków, pierwszy trymestr ciąży przebiega niezauważalnie, przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd. Od około czwartego miesiąca ciąży, brzuch zaczyna się zaokrąglać i powodować niemożność zmieszczenia się w spodnie czy sukienki. Przyszła mama nie tylko zaczyna nie mieć w czym chodzić, ale także żadna piżama na nią nie pasuje. Najwygodniejsza do spania jest koszula nocna ciążowa, ponieważ jest wystarczająco luźna, aby pasowała przez całe dziewięć miesięcy. Może to być zwykły długi podkoszulek, który będzie sięgał do połowy uda, albo nawet do kolan. Jest wkładany przez głowę i wykonany z miękkiej bawełny. Kobieta w ciąży może też spać w klasycznej koszuli do kostek, która może być zapinana na guziki lub także wkładana przez głowę. W czasie ciąży, dla przyszłej mamy liczy się przede wszystkim komfort i wygoda, więc odzież przede wszystkim powinna spełniać te warunki. Można spać też w zwykłym podkoszulku i krótkich spodenkach, pod warunkiem, że się w nich mieścimy. Wszelkie modele odzieży ciążowej, znajdziemy w większości sklepów z ubraniami, które posiadają specjalne działy dla przyszłym mam. Jednak najtaniej zakupy robimy w sklepach internetowych, gdzie będzie można wybierać spośród dziesiątek modeli.

Ciąża, to tylko dziewięć miesięcy, w czasie których trzeba zakupić odpowiednią odzież, ale też nie warto przesadzać z jej ilością. Najlepiej kupić kilka rzeczy, w których będziemy chodzili na zmianę, gdyż po porodzie, wszystko będzie na nas za duże.