Wynajem aut w Rzeszowie

Statystyki jasno pokazują, że pod względem ilości, dominują klienci indywidualni, którzy traktują wynajem auta jako alternatywne rozwiązanie. Przeważnie korzystają z nich w sytuacjach awaryjnych, gdyż spora ich część posiada własne auta.

Które samochody najczęściej wynajmują klienci?

wypożyczalnia samochodów osobowych rzeszówW cały kraju działa około kilkaset wypożyczalni samochodowych, które kierują swoją ofertę do klientów indywidualnych  biznesowych. Ci pierwsi przeważnie wynajmują auta na kilka lub kilkanaście dni, gdyż na co dzień korzystają ze swoich. Przeważnie powodem wynajmu jest awaria własnego, które poniekąd zmusza ich do podjęcia takiej decyzji. Natomiast w przypadku przedsiębiorców, to najczęściej wynajmują je w celu prowadzenia działalności, ponieważ nie zawsze się im opłaca kupować pojazd. Dla klientów biznesowych najkorzystniejszy jest średnio lub długoterminowy wynajem, ponieważ im dłużej korzystamy z pojazdu, tym niższą cenę możemy wynegocjować. Jeżeli interesuje nas wypożyczalnia samochodów osobowych Rzeszów jest miastem, w którym znajdziemy ich aż kilka. Najczęściej dysponują one samochodami miejskimi o kompaktowych rozmiarach i niewielkim silniku, rodzinnymi z przestronnym  wnętrzem czy modelami combi z dużym bagażnikiem. Niektóre wypożyczalnie mają też auta dedykowane na specjalne okazje, takie jak wesela i śluby. Są to najczęściej limuzyny, które można wynająć z własnym kierowcą. Wszystkie samochody przechodzą regularne przeglądy i mają wykupione ubezpieczenia, zatem są bezpieczne i sprawdzone.

Dla niektórych osób zakup nowego samochodu jest nieosiągalny, ale za to mogą go bez problemu wynająć, gdyż już za około kilkaset złotych można być kierowcą dowolnego pojazdu. Wystarczy posiadać prawo jazdy i dokonać stosownych opłat przy podpisaniu umowy.