Wyposażenie noclegu na obozach dziecięcych – okna, drzwi, grzejniki

Być może wysyłając dzieci na zielone szkoły i kolonie letnie masz nadzieję, że warunki nie będą drakońskie, a opiekunowie będą w wystarczający sposób dbać o bezpieczeństwo Twoich pociech. Tymczasem mamy dla ciebie kilka słów pocieszenia: typowe wyposażenie noclegowe na obozach dziecięcych na przestrzeni ostatnich lat uległo znaczącej poprawie.

obózDo tego stopnia, że wyposażenie dziecięcych obozów kolonijnych często przewyższa poziomem bezpieczeństwa typowe pomieszczenia, w których dzieci przebywają na co dzień, a jeśli chodzi o normy wygody, domki kolonijne i pokoje w nich umieszczone muszą spełniać szereg wymogów dotyczących ich podstawowego:

  • umeblowania,
  • oprzyrządowania,
  • drzwi,
  • okien.

Oczywiście wysyłając dziecko na letni obóz warto zapoznać się, z jakimi materiałami dotyczącymi spełnienia przez domek letniskowy norm bezpieczeństwa mamy do czynienia na danym wyjeździe. A zazwyczaj jest tak, że organizatorzy zielonych szkół i letnich obozowisk oraz ośrodków letnich z domkami sami przekazują klientom szereg informacji związanych z aktualnym stanem pokojów i bezpieczeństwa w ośrodku.

 

oknaSOLIDNE DRZWI ZEWNĘTRZNE I OKNA

Wszelkie drzwi będące głównymi wejściami do budynków powinny być odpowiednim zabezpieczeniem i być najwyższej klasy antywłamaniowej, szczególnie zważywszy na fakt, że domki i ośrodki na zielonych szkołach często zlokalizowane są na odludziu. Na obozie dziecięcym podobne drzwi zapewniają nie tylko to 100% bezpieczeństwa, ale także zabezpieczają przed niechcianymi wypadami dzieci w środku nocy – solidne zamknięcie połączone z alarmem, jakim są mocne drzwi antywłamaniowe, pozwala pozbyć się takich problemów. Same drzwi do pokojów sypialnych nie muszą pełnić roli antywłamaniowej – wystarczą tradycyjne i mocne drzwi na klucz. Za to przy wyborze okien należy już kierować się względami bezpieczeństwa i instalować antywłamaniowe okna przynajmniej średniej klasy na wszystkich piętrach.

 

grzejnikiDOBRE GRZEJNIKI POKOJOWE

Budynki pełniące role tymczasowych hoteli w letnich ośrodkach często nie mają dostępu do centralnego ogrzewania. Wiąże się to oczywiście z sezonowością działalności podobnych placówek. Jeżeli budynek należy do takich ośrodków: na przykład jest odwiedzany głównie w sezonie letnim, a zimą stoi zamknięty, opłacalnym rozwiązaniem w jego przypadku będzie zapewnienie w każdym pomieszczeniu grzejników przenośnych. Grzejniki to rozwiązanie pomagające utrzymać ciepło wieczorami poza sezonem grzewczym: dzięki temu bywalcy ośrodka i dzieci na obozie letnim czują absolutny komfort spędzając (często dużo zimniejsze) wieczory w pokojach.

 

wnętrzaPOZOSTAŁE WYPOSAŻENIE POKOJU

Dobra i uniwersalna, jasna pościel, wygodne i kompaktowe umeblowanie i wygodne wieszaki oraz szafki nocne są dobrym wyborem podczas urządzania pokojów noclegowych w miejscu pełniącym rolę domu na obozie dziecięcym. Należy również pamiętać o wygodnych łóżkach: dobrze sprawdzają się systemy mebli opierające się na kompaktowych rozwiązaniach takich jak między innymi łóżka piętrowe. Dzięki temu zyskuje się znacznie więcej miejsca w każdym pokoju.

 

ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA PORZĄDKU

Niezwykle ważne jest umeblowanie sprzyjające utrzymaniu porządku. Podczas obozów i letnich kolonii nigdy nie zdarza się sytuacja, że jakikolwiek pokój po opuszczeniu przez lokatorów pozostaje w idealnym porządku: nawet, jeśli przebywały w nim nienagannie zachowujące się osoby. Tym, co naprawdę liczy się w wyposażeniu wnętrz na obozach dziecięcych, jest minimalizm w utrzymaniu pomieszczeń, projekt wnętrz zapewniający wygodę, a ponad wszystko – rozsądne planowanie i priorytety na liście wydatków, na której dobre drzwi wejściowe i okna powinny zająć wysokie miejsce.

 


 

obóz dla dzieciWięcej informacji:

  • Murator dom
  • Sklep impol – sklep zajmujący się sprzedażą drzwi, okien oraz grzejników
  • Lech93 – firma organizująca obozy, kolonie oraz zielone szkoły

 

13 thoughts on “Wyposażenie noclegu na obozach dziecięcych – okna, drzwi, grzejniki”

  1. Osoba przyjeżdżająca na kolonie, obóz cokolwiek przede wszystkim powinna czuć komfort i mieć zapewniony ciepły lokal w którym będzie mogła się ogrzać. Bo obowiązuje zasada: raz się sparzy i już więcej nie wróci i to głównie jest strata dla Nas, bo to my nie zarobimy pieniędzy.

Leave a Comment