Wystrój otwartej przestrzeni z udziałem drewnianego stołu

 

Wystrój wnętrza w każdym pomieszczeniu musi być przemyślany na tyle, aby było ono zarówno funkcjonalne jak i gustowne. Obecnie coraz częściej w mieszkaniach wyburza się ściany tworząc tzw. open space. Dzięki temu zyskujemy dużą, otwartą przestrzeń, na której możemy jednocześnie zaaranżować kuchnie, jadalnie oraz pokój dzienny.

Niesłabnąca popularność stołów z drewna do jadalni

stoły drewniane warszawaJedną z przestrzeni, będącą wizytówką każdego domu jest jadalnia. Jest to miejsce do spędzania czasu z rodziną oraz zapraszania rodziny i przyjaciół. Najważniejszym meblem zajmującym w jadalni centralne miejsce jest stół. W zależności od stylu, w którym chcemy urządzić nasze mieszkanie możemy wybrać stoły drewniane warszawa­ lub szklane blaty z metalowymi stelażami. Te pierwsze są bardziej uniwersalne i możemy je zastosować zarówno do aranżacji klasycznej jak i nowoczesnej. W naszym kraju do wyrobu mebli z tego surowca używa się zazwyczaj wytrzymałego, a zarazem podatnego na zgięcia drewna bukowego. Jest ono przygotowywane w różnych wybarwieniach tj. naturalny buk, olcha, orzech czy też bardzo popularny ostatnio kolor wenge. Najlepiej jest, jeśli barwa stołu dobrana jest kolorystycznie do pozostałych mebli w pomieszczeniu. Jeżeli nasze wnętrze nie jest zbyt duże warto jest zastanowić się nad kupnem stołu rozkładanego, który będzie można powiększyć przy dużej ilości gości, natomiast na co dzień nie będzie zajmował wiele miejsca.

Drewniany stół warto jest udekorować gustownymi podkładkami pod talerze z filcu lub wikliny, czy też okryć go eleganckim obrusem. Najlepiej sprawdza się biały, lniany obrus lub klasyczne koronkowe serwety. Obowiązkowo na każdym stole powinien znaleźć się bukiet żywych kwiatów, który wprowadzi do mieszkania przyjemną atmosferę.